מהו בית תוכנה ומי צריך אותו?

מהו בית תוכנה ומי צריך אותו?

מהו בית תוכנה, את מי הוא נועד לשרת ואיך? כל התשובות בהמשך!

מה זה בית תוכנה?

כולנו מכירים את המושג בית מלאכה. אבל לצערנו או לשמחתנו, בתי המלאכה כבר די פסו מן העולם וכיום אנו מכירים הרבה יותר בתי תוכנה. זאת, משום שכיום אנו חיים בעידן ממוחשב והעולם הפיסי תופס הרבה פחות נפח בחיי היום יום שלנו. בתי התוכנה אלו הן חברות, שעוסקות בתחום התוכנה החל מאפיון ובנייה של מערכות תוכנה שונות ועד לאפיון ובניית אתרים לבתי עסק מכל התחומים.

מי צריך בית תוכנה?

כל מי שיש לו עסק, יכול להיעזר בבית תוכנה. בין אם מדובר על עסק קטן, שצריך אתר אינטרנט לצורכי שיווק ואפילו לצורכי מכירה באמצעות חנות וירטואלית ובין אם מדובר על ארגון גדול, שרוצה לייעל את העבודה ולהקל על העובדים שלו לבצע את העבודה שלהם בעזרת עזרים ממוחשבים.

ההבדל בין תוכנה לבין חומרה

כדי שנוכל להסביר מה בדיוק עושה בית תוכנה ואיך הוא יכול לעזור גם לכם, כדאי להתעכב לרגע ולהבין מהי תוכנה. הדרך הטובה ביותר להסביר מהי תוכנה היא על ידי השוואה לחומרה. אם כן, כולנו מכירים במידה כזו או אחרת את עולם המחשבים וכלונו מבינים, שעולם זה מורכב מהחלקים המוחשיים של המחשב כדוגמת המסך, המקלדת ועוד הרבה חלקים, שנמצאים בפנים ואין באפשרותנו לראות. חלקים אלו הם החומרה.

לחלקי החומרה אין הרבה ערך, אם אין לנו איך להשתמש במחשב והשימוש במחשב הוא בתוכנות השונות שלו, שיכולות להיות תוכנות office, תוכנות לעיצוב גרפי, הנהלת חשבונות, תוכנות לניהול קשרי לקוחות, כל המרכיבים של רשת האינטרנט וכך הלאה.

הגדרות תפקיד

עכשיו, כשהסברנו מהי תוכנה, אפשר להבין טוב יותר מה עושה בית תוכנה, שתפקידו הוא לתת מענה תוכנתי לצרכים שלנו או של השוק, עליהם העסק שלנו רוצה לתת מענה. כדי שיהיה ניתן לעשות זאת, על בית התוכנה להבין מהם הצרכים והציפיות שלנו מהתוכנה, לאיזו מטרה היא מיועדת, מיהו קהל היעד שלה ועוד. זהו שלב האפיון. לאחר מכן, המפתחים בבית התוכנה יפתחו את התוכנה בהתאם לאפיון.

תהליך העבודה

תהליך העבודה מול בית תוכנה הוא אמנם פשוט, אבל הוא לוקח זמן ודורש סבלנות. כאמור, הוא מתחיל בשלב האפיון, בו מגדירים את הנקודות החשובות של התוכנה ושל העיצוב שלה ולאחר מכן מתחיל שלב הפיתוח. לאחר שלב זה, התוצר מוצג לכם וזהו הזמן לבקש שינויים אחרונים לפני סיום הפרויקט.

חשוב לדעת!

כאמור, תהליך פיתוח תוכנה הוא תהליך שדורש זמן ומן הסתם, גם עולה כסף. זוהי הסיבה לכך, שחשוב לבדוק מהן האפשרויות לביצוע שינויים עתידיים. לדוגמה, אם בניתם אתר ואתם מאוד מרוצים ממנו, אולי תרצו לשנות חלקים שלו בעתיד ומומלץ לבדוק מראש במה זה כרוך.